Relacje dzieci z rodzicami

father-and-son-2258681_960_720Utrzymywanie dobrych relacji rodziców z dziećmi oraz ich ciągłe rozwijanie to trudne zadanie ale można je wykonywać w różnorodnych sytuacjach. Jedną z nich jest wspólna organizacja urodzin dla dziecka. Jest to okazja aby rodzic poprzez zabawę, przyjemność nie tylko poprawił swój kontakt z dzieckiem ale również nauczył je współpracy jak i kompromisów. Wpłynie to również na ogólne zadowolenie dziecka  oraz poszerzy jego horyzonty.

Bardzo istotne jest aby organizując imprezę urodzinową brać pod uwagę zdanie i opinię dziecka. Aby czuło się ono w pełni komfortowo i bezpiecznie musi być otoczone elementami, które sprawiają mu radość i przede wszystkim nie budzą jego niepokoju. Pomaga w tym wykorzystanie ulubionych postaci z bajek dziecka nie tylko w formie balonów czy ozdób ale również na talerzykach czy na torcie. Pozwoli to uniknąć niepokoju i skrępowania, które wywołują nowe sytuacje.

Dla zachowania pełnej swobody bardzo ważnym punktem podczas organizacji urodzin dla dziecka jest ustalenie listy gości. Ważne jest aby znalazły się na niej osoby, z którymi dziecko ma dobry kontakt i w towarzystwie, których lubi przebywać. Dobrze, jeśli samo może zaproponować osoby, z którymi chciałoby spędzić ten czas.

Leave a Reply